Śląskie Stowarzyszenie Rodzin "P S Y C H E"
O nas:


Śląskie Stowarzyszenie Rodzin "PSYCHE" powstało w styczniu 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby środowiska rodzin osób dotkniętych chorobą psychiczną.


GŁÓWNYMI CELAMI DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA ZGODNIE Z NASZYM STATUTEM SĄ:

1. Rozwijanie i utrzymywanie więzi uczuciowej i społecznej rodzin oraz osób korzystających z usług w zakresie rehabilitacji i ochrony zdrowia psychicznego.

2. Przybliżanie społeczeństwu istoty chorób psychicznych prowadzące do lepszego ich zrozumienia i traktowania schorzeń psychicznych na równi z innymi schorzeniami, a przez to zdjęcie z nich charakteru chorób szczególnych.

3. Świadczenie różnorodnych form pomocy i wsparcia osobom chorym oraz członkom Stowarzyszenia, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej.

4. Promocja turystyki oraz zdrowego stylu życia.

5. Rozwój gospodarki społecznej.


WSPARCIE

Osoby szukające pomocy w sprawach dotyczących zdrowia psychicznego bliskich, mogą liczyć na wsparcie udzielane przez naszych członków Stowarzyszenia.

W każdy drugi czwartek miesiąca w godzinach od 16:00 do 18:00, w siedzibie Stowarzyszenia w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach, 40-093 Katowice, ul. Kopernika 14, odbywają się spotkania członków Stowarzyszenia.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tych spotkaniach i konsultacji udzielanych przez członków naszego Stowarzyszenia. Telefony kontaktowe Członków Zarządu - 519 704 628; 512 207 031; 601 580 805.


2011 © Witold Chmielewski Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!